Начало

Силоваци спретнаха грандиозно шоу

• ПДФ
  • Печат

За втора година Созопол бе домакин на състезание по силов трибой и силов многобой. Пред препълнен амфитеатър и много фенове участниците показаха най- доброто от себе си и превърнаха състезанието в истинско шоу. Състезанието бе организирано от община Созопол и созополските спортни клубове „Киборг” и „Олимп”.

В състезанието „от лег”  в категория до 100 кг. сили премери Красимир Кондов 69 кг., рекордьор в категория до 66 кг,,дългогодишен национален състезател в международни първенства. Той успя да вдигне тежест по- голяма от собственото си тегло. Направи три успешни опита, като при третия вдигна 150 кг. Негов съперник бе Радостин петров,78 кг.,рекордьор по силов трибой за младежи и вицешампион. Той успя да вдигне от лег 190 кг. при три успешни опита. Рекордът, обаче бе на Киро Михайлов,98 кг, който е многократен републикански шампион и зае трето място на световно състезание. При три успешни опита успя да вдигне 230 кг., а публиката взриви амфитеатъра със аплодисментите си. Останалите участници в тази категория бяха Васил Янчев, европейски шампион по силов трибой за младежи и Георги Атанасов,вице републикански шампион. Първото място в тази категория спечели Киро Михайлов, следван от Радостин Петров и Георги Атанасов.

Още по- оспорвано бе състезанието в категорията над 100 кг. Изключително атрактивно бе представянето на дебютантът от Айтос Гюнер Сюлейман, който спечели и първото място в категорията. На второ място се класира Димитър Стоянов, известен с впечатляващите си участие в състезания по силов многобой, следван от Ивайло Юруков,вицерепубликански шампион. Победителите бяха наградени от Иван Милков, президент на созополския клуб „Киборг”.

Шоуто продължи с демонстрации по стрийт фитнес с участието на млади надежди, които разпалиха публиката и я подготвиха са следващата изненада на организаторите за вечерта. Игра с публиката предизвика няколко смелчака, сред които и амариканец да премерят сили с вдигане на тежести от лежанка. Созопол бе представен от Миглен, който успя да вдигне 100 килограмовата тежест 16 пъти. Най- добре се представи Краси Митев, който вдигна тежестта 34 пъти.

В състезанието по вдигане на щанга, игра за брой повторения Киро Михайлов успя да вдигне 150 кг. 20 пъти, следван от Димитър Стоянов със 17 повторения.

В шоуто взе участие и Лариса Асенова, която показа ,че и дамите имат място в силовия спорт.